Review STAKE @ Landmarck - Eerbetoon en verjaardag in één
November 2024, zaterdag avond 19u, de 2e avond van het verjaardagsfeestje van STAKE. Verzameld in het gezellige Landmark te Kortrijk, kwamen fans van overal samen om een episch verjaardagsfeest te vieren: STAKE 20 years of Madness. Twee dagen waarop het 20 jarig bestaan van de groep gevierd wordt met ondersteuning van vier support groepen en twee DJ-sets van Andries Beckers (op vrijdag) en Stefanie & Peter van Brutus (op zaterdag).
Het zaterdag programma bestond uit openingsact DIVIDED, deze vierkoppige band uit West-Vlaanderen bracht met een knal het feest op gang. Voor 30 minuten speelden ze enkele nummers met een wisselend karakter. De groep won in 2019 nog de VI.BE kansenparcours en is sinds die dag stilaan bezig om zijn opmars te maken in de muziek wereld. Beide bands zijn nauw verweven met elkaar en STAKE neemt deze vier jongelingen al enige tijd onder hun vleugels. De groep geeft beloftes voor een succesvolle toekomst.
De tweede ondersteuningsact was Ronker, deze rauwe groep brengt muziek recht tot bij hun fans zonder buffer. De zanger neemt met gemak het publiek mee in het verhaal en de sfeer van hun ruwe mix, donkere tonen en zware gitaren. Als groep staan ze al één blok op het podium, spelen ze de zaal zonder moeite plat en laten ze de aanwezigen niet op hun honger zitten als het aankomt op stevige noten, ruwe zang en zwarte lyrics. Diverse invloeden van hardcore punk in de jaren '90, alternatieve gitaren uit de jaren '80, en groepen zoals STAKE en Brutus hebben de groep gemaakt tot wie ze zijn. Occasioneel worden nummers ingeleid met enkele pop-nummers zoals 'Milkshake' van Kelies en 'Wonderwall' van Oasis om dan naadloos over te gaan naar hun eigen nummers. Een komische noot waarbij de zanger, staand op de versterkers, het publiek stevig vast houdt en het met moeiteloos gemak mee neemt in het volgende onderdeel van hun optreden. Opgericht in 2020, heeft deze band vooral reputatie opgebouwd met live optredens maar hun albums worden eveneens goed ontvangen en worden vooral omschreven als no-nonsens straight to the core muziek. Men kan gerust zeggen, deze groep is recht voor de raap, geen zever, een geweldige showmaker en een opwarmer van formaat.
En uiteindelijk kwam dan de hoofdact op het podium, STAKE. Onthaalt met veel enthousiasme, komt de groep voor de laatste keer op het podium met hun gitarist Cis. Ze beginnen emotioneel aan hun set, waarbij zowel het publiek als de organisatie uitvoerig wordt bedankt voor alle steun en fun in de afgelopen paar jaren. Maar eenmaal dit achter de rug is, komt het feest op gang en spelen ze pannen van het dak. Met veel enthousiasme wordt een wervelende mix gespeeld van hun beste nummers waarbij het publiek (en zelf security!), zich volledig kan uitleven (Catatonic Dreams, The Return Of Kolomon om maar voorbeelden te geven) en anderzijds kan wegdromen (denk aan Track Into the Sky en Black Fall). Ook kan uiteraard de grote hit waarmee het allemaal begon niet onbreken, The Sea Is Dying, en naar het einde toe is het publiek volledig zot met nummers zoals Gravity Giants, Everybody Knows of Dickhead en de opblaasbare banaan het publieks-speeltje wordt tot bij de drie nummers die gebracht worden als “bis”. Met een optreden om U tegen te zeggen, zeggen wij bedankt voor het feestje, het ga je goed Cis en we hopen met hart en ziel dat STAKE verder gaat op hetzelfde elan en we dergelijke optreden in de toekomst nog veel mogen meemaken.
Meer foto's in het fotoverslag!
Beluister onze Spotify GigView on tour playlist!